Podcasty Deloitte

Informações:

Sinopsis

Komentarze ekspertów Deloitte na temat wybranych zagadnie biznesowych

Episodios

  • „Warsaw Crane Survey” #4: Rewitalizacja Warszawy

    09/11/2020

    Podcasty z cyklu “Warsaw Crane Survey” to krótkie rozmowy z największymi deweloperami budynków biurowych w Warszawie. Eksperci z działu doradztwa nieruchomościowego wraz z gośćmi próbują odpowiedzieć m.in. na pytanie, jak będzie wyglądać przyszłość rynku, jakie są najnowsze trendy, czy stolica będzie miała wkrótce „nową” Wolę. W ostatnim podcaście z cyklu „Warsaw Crane Survey” Dominik Stojek rozmawiał z Kingą Nowakowską, członkiem zarządu i dyrektor operacyjną w Grupie Capital Park. Grupa odpowiada za budowę bardzo ciekawego obiektu w stolicy – Fabrykę Norblina. Ten wyjątkowy projekt jest doskonałym przykładem rewitalizacji terenu, kiedyś zajmowanego przez dawne zakłady Norblin, Braci Buch i T. Werner na warszawskiej Woli. Dlatego też to rewitalizacja była tematem przewodnim spotkania.

  • „Warsaw Crane Survey” #3: Warszawa sięga chmur

    30/10/2020

    Podcasty z cyklu “Warsaw Crane Survey” to krótkie rozmowy z największymi deweloperami budynków biurowych w Warszawie. Eksperci z Działu Doradztwa Nieruchomościowego wraz z gośćmi próbują odpowiedzieć m.in. na pytanie, jak będzie wyglądać przyszłość rynku, jakie są najnowsze trendy, czy stolica będzie miała wkrótce „nową” Wolę. Peter Pecnik, prezes HB Reavis w Polsce, był gościem Dominika Stojka w podcaście z cyklu „Warsaw Crane Survey”. Tematem przewodnim rozmowy był projekt, realizowany obecnie przez dewelopera w stolicy – Varso Place. Eksperci rozmawiają nie tylko o wyzwaniach, z którymi przyszło im się mierzyć podczas realizacji projektu, wpływie pandemii koronawirusa na prace oraz rozwiązaniach, które znajdą w nim zastosowanie, HB Reavis również wspomina o potencjalnych kierunkach rozwoju budowlanego, które mogłaby obrać Warszawa i planach firmy na najbliższą przyszłość.

  • „Warsaw Crane Survey” #2: Biurowa Wola

    15/10/2020

    Podcasty z cyklu “Warsaw Crane Survey” to krótkie rozmowy z największymi deweloperami budynków biurowych w Warszawie. Eksperci z Działu Doradztwa Nieruchomościowego wraz z gośćmi próbują odpowiedzieć m.in. na pytanie, jak będzie wyglądać przyszłość rynku, jakie są najnowsze trendy, czy stolica będzie miała wkrótce „nową” Wolę. Gościem Dominika Stojka w drugim podcaście z cyklu „Warsaw Crane Survey” jest Jeroen van der Toolen, Dyrektor Zarządzający Ghelamco w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Eksperci rozmawiają nie tylko o wyzwaniach, z którymi przyszło im się mierzyć podczas realizacji projektu z bezpośrednim połączeniem ze stacją metra, ale także o dalszym rozwoju Woli i jej potencjalnych następcach.

  • „Warsaw Crane Survey” #1: Przyszłość biurowców

    29/09/2020

    Podcasty z cyklu “Warsaw Crane Survey” to krótkie rozmowy z największymi deweloperami budynków biurowych w Warszawie. Eksperci z działu doradztwa nieruchomościowego wraz z gośćmi próbują odpowiedzieć m.in. na pytanie, jak będzie wyglądać przyszłość rynku, jakie są najnowsze trendy, czy stolica będzie miała wkrótce „nową” Wolę. W pierwszym podcaście z cyklu Warsaw Crane Survey Dominik Stojek rozmawia z Katarzyną Zawodną-Bijoch, Prezes spółki biurowej Skanska w Europie o tym, jak mogą wyglądać biura za kilka lat i czy pandemia COVID sprawi, że przejdziemy na permanenty „home-office”.

  • Deloitte CFO Survey 2020, wyniki badania dla Polski na tle Europy Środkowej

    15/04/2020

    W wynikach badania pojawiły się informacje o spodziewanym spowolnieniu gospodarczym. Warto podkreślić, że badanie zostało przeprowadzone jeszcze przed wybuchem pandemii koronawirusa SARSCoV-2 w naszym kraju, a późniejsze sygnały, które nadciągały z rynku i mediów dodatkowo potwierdzały, że to spowolnienie nieuchronnie nadejdzie, tym razem ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa na świecie. W rozmowie dotyczącej raportu Deloitte CFO Survey 2020, wyniki badania dla Polski na tle Europy Środkowej, wzięli udział, nasz gość specjalny - Monika Kurtek, główna ekonomistka Banku Pocztowego S.A., a także nasi eksperci - Julia Patorska lider zespołu ds. analiz ekonomicznych w Deloitte oraz Paweł Spławski, lider programu CFO w Polsce.

  • Deloitte i Forum Darczyńców autorami podręcznika dla podmiotów biznesowych i organizacji społecznych

    27/11/2019

    Pomoc potrzebującym i chęć zmiany świata na lepszy to wartości cenione przez wiele firm, które aktywnie włączają się w działania fundacji i stowarzyszeń. Niestety, taka działalność często napotyka na przeszkody natury prawno-podatkowej. Dlatego firma Deloitte wraz z Forum Darczyńców w Polsce przygotowała poradnik dla firm i organizacji społecznych dotyczący aspektów podatkowych i prawnych pojawiających się podczas ich współpracy.

  • Zakupy świąteczne 2019

    20/11/2019

    Już po raz dwudziesty drugi firma doradcza Deloitte przeprowadziła badanie świątecznych zwyczajów konsumenckich w Polsce i Europie. Na bazie tych danych powstała najnowsza edycja raportu.

  • Budowanie włączającej organizacji otwartej na różnorodność pracowniczek i pracowników

    19/06/2019

    Polityka różnorodności to podejście firmy do tworzenia środowiska pracy, w którym pracownicy, niezależnie od różnic pomiędzy nimi, mają szanse na pełne wykorzystanie swojego potencjału.

  • Co z tym PUESC?

    07/05/2019

    Wokół Platformy Usług Elektronicznych Skarbowo-Celnych (PUESC) pojawiło się wiele pytań i kwestii, które mogą wydawać się problematyczne. Eksperci Deloitte, Anna Wibig, starszy menedżer i Mateusz Jopek, menedżer w zespole podatku akcyzowego i ceł opowiedzą o nadchodzących obowiązkach i tych istniejących związanych z rejestracją na PUESC.

  • Przesiewowe badanie genetyczne jako element profilaktyki nowotworowej przynoszący korzyści gospodarcze

    03/04/2019

    Polska ma szansę zostać pionierem w prewencji nowotworowej. Korzyści płynące z badań przesiewowych w zakresie profilaktyki antynowotworowej są nie do przecenienia. Przede wszystkim umożliwiają wykrycie raka we wczesnych stadiach, a tym samym zmniejszają śmiertelność z powodu tej choroby.

  • Klimat ryzyk - jak prewencja i ubezpieczenia mogą ograniczyć wpływ katastrof naturalnych na otoczenie

    18/01/2019

    Jeśli Polska nie wdroży spójnej polityki zarządzania ryzykiem, większe straty spowodowane zjawiskami pogodowymi staną się realne – alarmuje Polska Izba Ubezpieczeń w najnowszym raporcie „Klimat ryzyka. Jak prewencja i ubezpieczenia mogą ograniczyć wpływ katastrof naturalnych na otoczenie?”, przygotowanym wraz z Deloitte. Zapraszamy do odsłuchania rozmowy z udziałem ekspertów Polskiej Izby Ubezpieczeń i Deloitte na temat kosztów społeczno-ekonomicznych związanych ze zmianami klimatu.

  • Zakupy świąteczne 2018

    21/11/2018

    Ile Polacy i inni Europejczycy planują wydać na święta Bożego Narodzenia w 2018 roku? Jakie są najbardziej pożądane prezenty na te święta? Gdzie i kiedy planujemy zrobić zakupy świąteczne? Czy chętnie kupujemy prezenty online?

  • Gdzie UX kusi ambicje grafika i kłania się biznesowi. Podcast z prelegentami spotkania Girls in Tech @ Deloitte

    13/11/2018

    Wraz z prelegentami spotkania Girls in Tech @ Deloitte rozmawiamy o pracy UX designera, wyzwaniach jakie stoją przed współczesnymi organizacjami w zarządzaniu projektami i zespołami oraz patrzeniu na projekty z perspektywy ich końcowych odbiorców.

  • Kluczowe zmiany wprowadzane przez V Dyrektywę AML

    08/11/2018

    30 maja 2018 Rada Unii Europejskiej przyjęła V Dyrektywę AML, która nowelizuje europejskie przepisy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu. Zapraszamy do odsłuchania rozmowy z udziałem ekspertów Deloitte Forensic na temat zmian, jakie wprowadza V Dyrektywa AML.

  • Polskie spółki budowlane 2018

    24/10/2018

    Najważniejsi gracze, kluczowe czynniki wzrostu i perspektywy rozwoju branży

  • Ustawa o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa

    09/10/2018

    Zapraszamy do odsłuchania rozmowy o wyzwaniach jakie stoją przed przedsiębiorcami, w związku z Ustawą o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa z 3 sierpnia 2018 r. Co przewiduje nowa ustawa, jakie obowiązki wprowadza i w jaki sposób firmy powinny się na nie przygotować?

  • Znowelizowana Ustawa o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu z dnia 1 marca 2018 r.

    01/10/2018

    Zapraszamy do odsłuchania rozmowy o wyzwaniach związanych z wdrożeniem nowej ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu, której przepisy weszły w życie 13 lipca 2018 roku.

  • Podcast: Początek gry o najwyższe stawki - 1 liga

    31/07/2018

    Jak kształtuje się struktura i łączna wartość przychodów klubów 1 Ligi w 2017 roku?

  • Przedstawiciele rynku private equity (PE) w Europie Środkowej w optymistycznych nastrojach – poznaj wyniki badania Deloitte

    17/07/2018

    Poznaj wyniki 31. edycji regionalnego badania Deloitte, pt. „Central Europe Private Equity Confidence Survey”. Badanie, ukazujące się dwa razy w roku, pokazuje nastroje i oczekiwania funduszy Private Equity działających w krajach Europy Środkowej.

  • Software Asset Management - czyli czym jest zarządzanie oprogramowaniem i jak będzie się zmieniać na przestrzeni kilku lat w Polsce

    06/07/2018

    Eksperci Deloitte komentują wyniki najnowszego badania dotyczącego rynku oprogramowania w Polsce.

página 1 de 6